Lohjan koululaishiihdot 10.3.2011

T U L O K S E T

© Lohjan Louhi
T1LK; P1LK; T2LK; P2LK; T3LK; P3LK; T4LK; P4LK; T5LK; P5LK; T6LK; P6LK; PYL;

Tytöt 1. luokka 0.5 km V

Sija Kilpailijan nimi         Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elli Naukkarinen         Tytyrin koulu                 3.24,6
  2. Tilda Ylä-Jarkko         Metsolan koulu                3.36,7       0.12,1
  3. Sandra Salmela           Karstun Koulu                 3.49,8       0.25,2
  4. Viivi Takala             Perttilän koulu               3.50,5       0.25,9
  5. Enni Salimäki            Muijalan koulu                3.51,2       0.26,6
  6. Nadja Kuusela            Ristin koulu                  4.03,3       0.38,7
  7. Charlotte Savaloja       Neitsytlinnan koulu           4.05,8       0.41,2
  8. Elisa Kuosmanen          Nummenkylän koulu             4.14,8       0.50,2
  9. Milka Tuomela            Roution koulu                 4.22,3       0.57,7
 10. Krista Hampori           Ojamon koulu                  4.24,9       1.00,3
 11. Emma McKeown             Ristin koulu                  4.26,2       1.01,6
 12. Sanna Kuparinen          Linderin koulu                4.26,3       1.01,7
 13. Viivi Vahakoski          Muijalan koulu                4.34,1       1.09,5
 14. Tiia Kuusela             Roution koulu                 4.47,8       1.23,2
 15. Jenna Pyrhönen           Perttilän koulu               5.46,2       2.21,6
 Poisjääneitä   4
  -  19.            Nea Savolainen           Linderin koulu
  -  18.            Taika Hakomäki           Rauhalan koulu
  -  16.            Janette Heinonen         Rauhalan koulu
  -   3.            Salli Mäkelä             Nummenkylän koulu
Sarjaluettelo

Pojat 1. luokka 0.5 km V

  1. Juuso Nieminen           Hiiden koulu                  2.37,5
  2. Veeti Tukiainen          Perttilän koulu               3.07,9       0.30,4
  3. Onni Mäkelä              Tytyrin koulu                 3.08,3       0.30,8
  4. Joona Ekblad             Linderin koulu                3.27,1       0.49,6
  5. Aapo Tolonen             Ojamon koulu                  3.29,9       0.52,4
  6. Oskari Peltola           Perttilän koulu               3.34,3       0.56,8
  7. Eero Salo                Rauhalan koulu                3.38,7       1.01,2
  8. Rasmus Saarni            Metsolan koulu                3.49,0       1.11,5
  9. Joona Pajunen            Tytyrin koulu                 3.53,1       1.15,6
 10. Oliver Hanhimäki         Metsolan koulu                4.02,1       1.24,6
 11. Eemeli Jyväs             Karstun Koulu                 4.06,6       1.29,1
 12. Simo Laine               Metsolan koulu                4.20,4       1.42,9
 13. Kuru Sutinen             Tytyrin koulu                 4.21,1       1.43,6
 14. Ville Bäckman            Rauhalan koulu                4.25,3       1.47,8
 15. Juuso Heinonen           Muijalan koulu                4.28,7       1.51,2
 16. Teemu Kyyrönen           Metsolan koulu                4.33,6       1.56,1
 17. Jere Vesterinen          Neitsytlinnan koulu           4.43,8       2.06,3
 18. Titus Hakojärvi          Ojamon koulu                  4.48,2       2.10,7
 19. Veikka Korte             Roution koulu                 4.48,5       2.11,0
 20. Teo Ursin                Metsolan koulu                4.48,6       2.11,1
 21. Niklas Luostarinen       Metsolan koulu                4.51,9       2.14,4
 22. Iikka Jääskeläinen       Sammatin koulu                5.08,6       2.31,1
 23. Kalle Kortelainen        Metsolan koulu                5.12,5       2.35,0
 24. Julius Viljanen          Roution koulu                 5.13,1       2.35,6
 25. Hautamäki Julius         Ojamon koulu                  5.15,6       2.38,1
 26. Leevi Ryhänen            Neitsytlinnan koulu           5.16,2       2.38,7
 27. Jonne Kirsilä            Hiiden koulu                  5.20,1       2.42,6
 28. Antti Jääskeläinen       Linderin koulu                5.25,3       2.47,8
 29. Akseli Mustalahti        Rauhalan koulu                5.33,5       2.56,0
 30. Kim Nikka                Linderin koulu                5.41,7       3.04,2
 31. Toivo Vehmas             Ristin koulu                  5.45,7       3.08,2
 32. Aleksi Tenhula           Perttilän koulu               5.48,4       3.10,9
 33. Anssi Nissilä            Tytyrin koulu                 8.02,7       5.25,2
 34. Mika Vuorinen            Rauhalan koulu                8.16,6       5.39,1
 Poisjääneitä   5
  -  38.            Janne Alsi               Ojamon koulu
  -  32.            Aleksi Suominen          Rauhalan koulu
  -  29.            Arttu Sohlberg           Linderin koulu
  -  28.            Milo Mainelakeus         Sammatin koulu
  -  25.            Alex Tuupanen            Ojamon koulu
Sarjaluettelo

Tytöt 2. luokka 0.5 km V

  1. Nelli Laitinen           Metsolan koulu                2.42,9
  2. Anna Luokkakallio        Tytyrin koulu                 3.16,7       0.33,8
  3. Saga Siren               Roution koulu                 3.19,0       0.36,1
  4. Venla Suihkonen          Ojamon koulu                  3.28,6       0.45,7
  5. Tiia Pouhakka            Muijalan koulu                3.34,5       0.51,6
  6. Camilla Ylikoski         Muijalan koulu                3.35,8       0.52,9
  7. Olivia Hänninen          Perttilän koulu               3.51,8       1.08,9
  8. Meeri Mäenpää            Tytyrin koulu                 3.53,4       1.10,5
  9. Vilma Sorvari            Tytyrin koulu                 4.00,1       1.17,2
 10. Anni Loimu               Tytyrin koulu                 4.02,0       1.19,1
 11. Sini Lindahl             Neitsytlinnan koulu           4.09,7       1.26,8
 12. Ida Hotti                Perttilän koulu               4.13,0       1.30,1
 13. Lilja Mäkelä             Nummenkylän koulu             4.22,5       1.39,6
 14. Elli Lindström           Perttilän koulu               4.30,3       1.47,4
 15. Viivi Lönnqvist          Muijalan koulu                4.49,4       2.06,5
 16. Hilla Tirkkonen          Tytyrin koulu                 5.23,9       2.41,0
 Poisjääneitä   1
  -  76.            Maija Jäkkö              Nummenkylän koulu
Sarjaluettelo

Pojat 2. luokka 0.5 km V

  1. Kalle Aro                Neitsytlinnan koulu           2.33,7
  2. Jesse Vuorela            Metsolan koulu                2.57,4       0.23,7
  3. Juuso Sainio             Perttilän koulu               3.02,7       0.29,0
  4. Antti Sjöblom            Metsolan koulu                3.03,1       0.29,4
  5. Otto Vuokila             Roution koulu                 3.03,2       0.29,5
  6. Jami Pajunen             Tytyrin koulu                 3.11,0       0.37,3
  7. Tuomas Saarni            Metsolan koulu                3.18,3       0.44,6
  8. Arttu Norrby             Metsolan koulu                3.21,9       0.48,2
  9. Aatu Olli                Nummentaustan koulu           3.27,2       0.53,5
 10. Teemu Kiviranta          Metsolan koulu                3.27,9       0.54,2
 11. Joel Rozman              Ojamon koulu                  3.30,9       0.57,2
 11. Nooa Saukonoja           Metsolan koulu                3.30,9       0.57,2
 13. Eetu Aronen              Hiiden koulu                  3.35,5       1.01,8
 14. Sami-Matti Trogen        Muijalan koulu                3.42,2       1.08,5
 14. Tony Kataja              Roution koulu                 3.42,2       1.08,5
 16. Niklas Kujala            Karstun Koulu                 3.44,2       1.10,5
 17. Eero Hurme               Neitsytlinnan koulu           3.45,6       1.11,9
 18. Jani Alén                Sammatin koulu                3.49,7       1.16,0
 19. Aleksi Manni             Linderin koulu                3.55,2       1.21,5
 20. Alek Pönni               Tytyrin koulu                 3.55,5       1.21,8
 21. Joel Sorri               Sammatin koulu                3.58,5       1.24,8
 22. Ossi Koljonen            Metsolan koulu                4.19,2       1.45,5
 23. Noah Stewart             Linderin koulu                4.24,1       1.50,4
 24. Miro Orava               Metsolan koulu                4.31,3       1.57,6
 25. Eevert Kulppi            Ojamon koulu                  4.38,9       2.05,2
 26. Roni Heikkinen           Metsolan koulu                5.08,4       2.34,7
 27. Kasimir Raja-aho         Muijalan koulu                5.08,6       2.34,9
 28. Valtteri Nurmi           Linderin koulu                6.03,9       3.30,2
 Poisjääneitä   2
  - 103.            Aaron Pönni              Tytyrin koulu
  - 101.            Joonas Hekksten          Neitsytlinnan koulu
Sarjaluettelo

Tytöt 3. luokka 1 km V

  1. Vilja Westerberg         Sammatin koulu                4.02,0
  2. Minka Montonen           Muijalan koulu                4.04,1       0.02,1
  3. Iida Nieminen            Hiiden koulu                  4.26,6       0.24,6
  4. Anna Niinikivi           Muijalan koulu                4.35,5       0.33,5
  5. Anni Karhu               Muijalan koulu                5.00,8       0.58,8
  6. Anna Vesimäki            Metsolan koulu                5.27,1       1.25,1
  7. Aliisa Saarinen          Hiiden koulu                  5.32,1       1.30,1
  8. Sara Koponen             Hiiden koulu                  5.33,7       1.31,7
  9. Ainomari Pakkanen        Muijalan koulu                5.37,0       1.35,0
 10. Aino Kuparinen           Sammatin koulu                5.53,5       1.51,5
 11. Iina Olin                Perttilän koulu               6.14,0       2.12,0
 12. Venla Grönberg           Muijalan koulu                6.25,8       2.23,8
 13. Mimmi Jääskeläinen       Sammatin koulu                6.28,0       2.26,0
 14. Rosa Kaikko              Linderin koulu                6.52,4       2.50,4
 15. Veera Hänninen           Ristin koulu                  6.59,2       2.57,2
 16. Suvi Ollikainen          Linderin koulu                7.47,6       3.45,6
 17. Linda Leinonen           Perttilän koulu               8.06,6       4.04,6
 18. Vanessa Suckman          Perttilän koulu               9.37,3       5.35,3
 Poisjääneitä   7
  - 136.            Anni Savolainen          Rauhalan koulu
  - 133.            Iina Matero              Sammatin koulu
  - 127.            Vilma Valjakka           Muijalan koulu
  - 125.            Hanna Eilomaa            Perttilän koulu
  - 124.            Petra Faaler             Rauhalan koulu
  - 119.            Hanna Torkkel            Muijalan koulu
  - 117.            Sinna Karppinen          Ojamon koulu
Sarjaluettelo

Pojat 3. luokka 1 km V

  1. Severi Järvenpää         Ojamon koulu                  3.27,2
  2. Paavo Peräsaari          Muijalan koulu                3.45,0       0.17,8
  3. Mikko Juola              Metsolan koulu                3.47,6       0.20,4
  4. Leevi Tanskanen          Roution koulu                 3.57,7       0.30,5
  5. Ville-Hermanni Tanner    Metsolan koulu                4.01,3       0.34,1
  6. Eeka Kölhi               Metsolan koulu                4.12,0       0.44,8
  7. Tuukka Lilja             Roution koulu                 4.13,3       0.46,1
  8. Jani Muhonen             Muijalan koulu                4.16,5       0.49,3
  9. Eetu Tammi               Perttilän koulu               4.20,1       0.52,9
 10. Saku Lahtinen            Metsolan koulu                4.21,9       0.54,7
 11. Miro von Konow           Ristin koulu                  4.25,5       0.58,3
 12. Elmo Hasu                Ojamon koulu                  4.30,5       1.03,3
 13. Veeti Lilja              Roution koulu                 4.39,2       1.12,0
 14. Aleksi Seger             Nummentaustan koulu           4.46,6       1.19,4
 15. Anton Lindblom           Lehmijärven koulu             4.52,3       1.25,1
 16. Paavo Nurminen           Muijalan koulu                4.56,3       1.29,1
 17. Olli Nuorala             Ristin koulu                  4.59,8       1.32,6
 18. Jasu Pajunen             Tytyrin koulu                 5.01,0       1.33,8
 19. Julius Vesalainen        Sammatin koulu                5.01,8       1.34,6
 20. Valtteri Autiomäki       Rauhalan koulu                5.15,3       1.48,1
 21. Ville Vierto             Lehmijärven koulu             5.17,8       1.50,6
 22. Ossi Rintala             Ojamon koulu                  5.19,9       1.52,7
 23. Tommi Leinonen           Tytyrin koulu                 5.31,6       2.04,4
 24. Antti Jukari             Lehmijärven koulu             5.37,3       2.10,1
 25. Saku Mikkola             Muijalan koulu                5.38,3       2.11,1
 26. Tuukka Kuusela           Roution koulu                 5.44,4       2.17,2
 27. Kimi Mäkelä              Ojamon koulu                  5.48,2       2.21,0
 28. Niko Tossavainen         Metsolan koulu                5.50,0       2.22,8
 29. Olli Piispanen           Nummentaustan koulu           5.58,5       2.31,3
 30. Aapo Nurmiranta          Ristin koulu                  6.01,3       2.34,1
 31. Kim Salonen              Muijalan koulu                6.03,9       2.36,7
 32. Eetu Miettinen           Metsolan koulu                6.20,6       2.53,4
 33. Toni Riihimäki           Ristin koulu                  6.46,1       3.18,9
 34. Jasper Lepistö           Nummentaustan koulu           7.06,6       3.39,4
 35. Verneri Nevalainen       Linderin koulu                7.13,0       3.45,8
 36. Jere Kavander            Ojamon koulu                  7.16,1       3.48,9
 37. Väinö Kivelä             Tytyrin koulu                 7.25,5       3.58,3
 38. Arne Lindström           Metsolan koulu                7.38,7       4.11,5
 39. Jan Suominen             Tytyrin koulu                 8.05,2       4.38,0
 Poisjääneitä   6
  - 186.            Eetu Kärkkäinen          Rauhalan koulu
  - 169.            Tommi Leinonen           Tytyrin koulu
  - 162.            Miro Sirviö              Muijalan koulu
  - 152.            Ville Savolainen         Perttilän koulu
  - 150.            Aatu Kaarlaakso          Perttilän koulu
  - 147.            Toni Tuupanen            Ojamon koulu
Sarjaluettelo

Tytöt 4. luokka 1 km V

  1. Ilona Vuokila            Roution koulu                 4.14,3
  2. Serafiina Mielityinen    Roution koulu                 4.15,9       0.01,6
  3. Jenna Rokkanen           Metsolan koulu                4.34,5       0.20,2
  4. Tetti Kärkkäinen         Metsolan koulu                4.47,3       0.33,0
  5. Iina Lehtonen            Ojamon koulu                  5.11,4       0.57,1
  6. Noora Mustonen           Lehmijärven koulu             5.16,7       1.02,4
  7. Jenna Kavonius           Sammatin koulu                5.19,0       1.04,7
  8. Emma Silfverberg         Ojamon koulu                  5.25,9       1.11,6
  9. Inka Koivu               Lehmijärven koulu             5.28,5       1.14,2
 10. Nenna Niemelä            Roution koulu                 5.30,7       1.16,4
 11. Camilla Broman           Nummenkylän koulu             5.32,5       1.18,2
 12. Jenni Torkki             Muijalan koulu                5.34,7       1.20,4
 13. Henna Väisänen           Ojamon koulu                  5.36,7       1.22,4
 14. Aava Isotalus            Lehmijärven koulu             5.40,6       1.26,3
 15. Senja Mäkelä             Nummenkylän koulu             5.42,5       1.28,2
 16. Eveliina Sohlman         Roution koulu                 6.12,6       1.58,3
 17. Neea Salminen            Tytyrin koulu                 6.51,4       2.37,1
 18. Linda Pesonen            Metsolan koulu                6.59,1       2.44,8
 19. Tiia Hyytiäinen          Perttilän koulu               8.49,4       4.35,1
 Poisjääneitä   1
  - 190.            Emmi Kölhi               Metsolan koulu
Sarjaluettelo

Pojat 4. luokka 1 km V

  1. Sampo Westerberg         Sammatin koulu                3.34,1
  2. Oskari Hyytiäinen        Tytyrin koulu                 3.36,1       0.02,0
  3. Daniel Lindblom          Lehmijärven koulu             3.38,6       0.04,5
  4. Anton Taskinen           Metsolan koulu                3.52,1       0.18,0
  5. Ville Rautiala           Muijalan koulu                3.52,8       0.18,7
  6. Joonas Ahola             Muijalan koulu                3.55,5       0.21,4
  7. Markus Taskinen          Metsolan koulu                3.56,3       0.22,2
  8. Jonne Pouhakka           Muijalan koulu                4.01,3       0.27,2
  9. Akseli Marjelund         Muijalan koulu                4.09,1       0.35,0
 10. Veeti Lemberg            Metsolan koulu                4.13,4       0.39,3
 11. Akseli Hyttinen          Tytyrin koulu                 4.18,6       0.44,5
 12. Sakari Iivonen           Ojamon koulu                  4.47,1       1.13,0
 13. Antti Manninen           Sammatin koulu                4.48,1       1.14,0
 14. Jiro Lehtinen            Rauhalan koulu                4.59,0       1.24,9
 15. Markus Peltola           Perttilän koulu               5.26,3       1.52,2
 16. Lauri Jaatinen           Tytyrin koulu                 5.30,4       1.56,3
 17. Atte Hynninen            Ristin koulu                  5.38,7       2.04,6
 18. Tero Ylä-Peräinen        Karstun Koulu                 5.43,0       2.08,9
 19. Teemu Langhed            Ojamon koulu                  5.50,7       2.16,6
 20. Johannes Majamäki        Linderin koulu                6.11,0       2.36,9
 Poisjääneitä   4
  - 231.            Tuomas Juopperi          Rauhalan koulu
  - 228.            Tomas Johansson de Ponte Rauhalan koulu
  - 221.            Jesse Uusi-Rintakoski    Rauhalan koulu
  - 217.            Andreas Blomberg         Ojamon koulu
Sarjaluettelo

Tytöt 5. luokka 1.6 km V

  1. Salla Vänttinen          Rauhalan koulu                5.47,0
  2. Salla Seger              Metsolan koulu                6.35,0       0.48,0
  3. Veera Roine              Ojamon koulu                  6.35,1       0.48,1
  4. Jenny Vesimäki           Metsolan koulu                8.20,4       2.33,4
  5. Oona Vornanen            Metsolan koulu                9.33,6       3.46,6
  6. Emma Aittomäki           Ojamon koulu                 10.07,9       4.20,9
 Poisjääneitä   1
  - 240.            Neela Nylund             Rauhalan koulu
Sarjaluettelo

Pojat 5. luokka 1.6 km V

  1. Milo Makkonen            Roution koulu                 5.42,6
  2. Akseli Hietaoja          Ojamon koulu                  6.04,2       0.21,6
  3. Patric Skog              Solbrinkens Skola             6.47,6       1.05,0
  4. Tuomas Lindström         Muijalan koulu                7.28,9       1.46,3
  5. Aleksi Karhunen          Ristin koulu                  7.52,3       2.09,7
  6. Toni Virtanen            Linderin koulu                7.56,3       2.13,7
  7. Jesse Viljanen           Ristin koulu                  8.42,8       3.00,2
  8. Sean McKeown             Ristin koulu                  8.55,5       3.12,9
  9. Tomas Anttalainen        Ristin koulu                  9.04,1       3.21,5
 10. Akseli Savisalo          Linderin koulu                9.39,0       3.56,4
 Poisjääneitä   1
  - 248.            Valtter Kivinen          Solbrinkens Skola
Sarjaluettelo

Tytöt 6. luokka 1.6 km V

  1. Lumi Kettunen            Muijalan koulu                6.21,7
  2. Elina Peltola            Ojamon koulu                  6.32,7       0.11,0
  3. Ronja Siren              Roution koulu                 6.45,6       0.23,9
  4. Janita Oksanen           Lehmijärven koulu             7.49,2       1.27,5
  5. Sohvi Suominen           Rauhalan koulu                7.50,6       1.28,9
  6. Sara Davidsson           Ojamon koulu                  7.58,2       1.36,5
Sarjaluettelo

Pojat 6. luokka 1.6 km V

  1. Matias Lindström         Muijalan koulu                5.17,7
  2. Vesa Lahtinen            Metsolan koulu                5.39,3       0.21,6
  3. Tuukka Huuskola          Ojamon koulu                  5.44,2       0.26,5
  4. Anton von Konow          Ristin koulu                  5.51,4       0.33,7
  5. Julius Hansson           Solbrinkens Skola             6.06,9       0.49,2
  6. Oskari Vuokila           Roution koulu                 6.11,8       0.54,1
  7. Aleksi Kenttinen         Metsolan koulu                6.19,3       1.01,6
  8. Emil Mäkelä              Nummenkylän koulu             6.35,9       1.18,2
  9. Miikka Pouhakka          Muijalan koulu                6.45,3       1.27,6
 10. Viljami Mäkelä           Perttilän koulu               7.07,4       1.49,7
 11. Aleksi Nurmilaakso       Perttilän koulu               7.09,2       1.51,5
 12. Iisakki Seppä            Tytyrin koulu                 9.04,0       3.46,3
 Poisjääneitä   3
  - 281.            Eetu Laakso              Ojamon koulu
  - 272.            Roope Rantaniemi         Ojamon koulu
  - 268.            Timo Syvälahti           Ojamon koulu
Sarjaluettelo

Pojat, yläaste 1.6 km V

  1. Markus Nikander          Mäntynummen koulu             4.09,1
  2. Eemeli Suominen          Järnefeltin koulu             4.56,1       0.47,0
  3. Teemu Laakso             Järnefeltin koulu             8.32,2       4.23,1
Sarjaluettelo